Iga taseme eesmärk on anda õpilasele võimalus omandada valitud kursusele (mille tase määratakse kindlaks õpetajate poolt Euroopa keeleõppe raamdokumendi põhjal läbiviidava testi põhjal) vastav vestlusoskus ja grammatika.
Kontakttundide õppeprogramm hõlmab mitmesuguseid õppeviise: grammatikaharjutused paariti ja grupiviisiliselt toimuvad vestlusharjutused, kuulamis- ja tõlkeharjutused, videote vaatamine ja analüüsimine, tekstide lugemine ja analüüsimine, samuti sõnavara laiendamine ja keele emakeelena kõnelejatega läbiviidavad praktilised tunnid.
Iseseisev töö on suunatud omandatud teadmiste kinnistamisele kodutöid tehes.
Õppeprogrammi teoreetiline osa toimub järgmiste õpikute põhjal:
- John and Liz Soars New Headway intermediate Oxford University Press
- Raymond Murphy English Grammar in Use Cambridge University Press
Õppetöö läbinud õpilased saavad kursuse lõpetamise kohta tunnistuse.
Kursus loetakse läbituks 50% kontakttundide külastamise ning Euroopa keeleõppe raamdokumendi nõuete kohaselt korraldatud ja neile vastavat teadmiste taset kinnitava lõputesti eduka sooritamise järel. Õpilaste teadmiste hindamise põhikriteeriumiteks on kuulamise, rääkimise, kirjutamise ja lugemise taseme kindlaksmääramiseks mõeldud ülesanded.
Kõigil inglise keele kursust läbiviivail õpetajail on õpetaja kvalifikatsioon ja aastatepikkune täiskasvanutele inglise keele õpetamise kogemus.
Üks meie koolis õppimise eeliseid on väikestes rühmades (kuni 6 inimest) toimuvad tunnid, mis võimaldab pöörata rühma igale õpilasele piisavalt tähelepanu. Tunnid toimuvad aadressil Kaupmehe 8.
Maksimaalse tulemuse saavutamiseks on iga õppeklass varustatud sisseehitatud projektori, CD-mängija ja videomaterjali vaatamiseks mõeldud kuvariga interaktiivsete tahvlitega. Kõigis kooli kabinettides on kõigi õppeprogrammis ette nähtud seadmete töö sünkroniseerimiseks mõeldud internetiühendus.